Ta strona używa plików zapisanych w Cookies. Więcej o przechowywaniu danych dowiesz się tutaj

Grupa PBI, zajmująca się wydobyciem i przeróbką kruszyw, to także producent nawozów dla rolnictwa i ich dostawca. W naszej ofercie znajdują się naturalne nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe, które znacznie poprawiają jakość gleby oraz przyspieszają wzrost roślin. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie większej ilości plonów, bez konieczności stosowania szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

Ścisła kontrola gwarancją najwyższej jakości nawozów

W skład grupy PBI wchodzi aż 13 spółek. Wspólnie dbamy o ciągły rozwój i wdrażamy innowacyjne technologie.

Posiadamy pięć profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, w których pracują najlepsi technolodzy. Produkcja nawozów odbywa się więc pod stałą kontrolą. Cały proces wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań, które pozwalają na opracowanie idealnego składu mieszanek. PBI, jako wiodący producent nawozów, stale stawia przed sobą nowe wymagania i podejmuje się realizacji coraz bardziej wymagających projektów. Dzięki temu nasze nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe mają ogromny wpływ na rozwój rolnictwa. Są to produkty posiadające świadectwa kwalifikacji do stosowania w rolnictwie ekologicznym, wydane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Doskonale skomponowany skład

Nawozy wapniowo-magnezowe mają wpływ przede wszystkim na poprawę właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby. Odpowiedni poziom magnezu i wapnia w glebie reguluje jej odczyn, który ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego wzrostu roślin. Zbyt kwaśne pH gleby może negatywnie wpływać na jakość upraw. Nasze produkty to głównie nawozy węglanowe, do których zaliczamy węglany wapnia i związki kredowe (zawierające CaCO3) oraz węglany wapniowo-magnezowe [(CaMg)(CO3)2]. Odpowiednie stężenie tych związków w glebie zapewnia roślinom stały dostęp do niezbędnych dla nich składników odżywczych, czyli wapnia i magnezu, które warunkują ich sukcesywny wzrost. Związki te naturalnie stymulują też działanie azotu, mającego wpływ na znaczne zwiększenie plonów. Dostarczane przez PBI nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe zmniejszają również podatność roślin na czynniki patogeniczne. Cechują je bardzo dobre właściwości rozsiewne, dzięki odpowiedniemu rozmiarowi granulek, co znacznie przyspiesza pracę.

Wysokie standardy i ciągły rozwój

PBI jest grupą, która zatrudnia najlepszych specjalistów. Dzięki temu, że nasi pracownicy są niezwykle zaangażowani w każdy projekt, możemy stale podnosić jakość dostarczanych produktów. Produkcja nawozów to skomplikowany proces technologiczny. Jest on jednak stale przez nas udoskonalany. Dzięki temu, jako profesjonalny dostawca, zapewniamy produkty o idealnie skomponowanym składzie. Zarówno sprzedaż, jak i produkcja nawozów odbywa się z zachowaniem wszystkich wymaganych norm. Każdy produkt posiada odpowiednią specyfikację techniczną i kartę charakterystyki. Ścisła kontrola produkcji zapewnia gwarancję najwyższej jakości.

Chcesz kupić nasze nawozy? Skontaktuj się z nami!

Dział obsługi klienta
tel. +48 (15) 833 17 33 do 36
sprzedaz@grupapbi.eu

 

Marta Kubicka
Regionalny Kierownik Sprzedaży
tel: 510 109 548
marta.kubicka@grupapbi.eu

 

Jarosław Gdula
Regionalny Kierownik Sprzedaży
tel: 602 532 064
jaroslaw.gdula@grupapbi.eu