Ta strona używa plików zapisanych w Cookies. Więcej o przechowywaniu danych dowiesz się tutaj

Siarka

W podkarpackiej Baszni Dolnej, w maju 2019 uruchomiliśmy wydobycie siarki. Nasz surowiec świetnie sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu, np. do produkcji kwasu siarkowego, nawozów, środków ochrony roślin, w przemyśle oponiarskim, włókien sztucznych, w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Produkt Grupy PBI spełnia wszystkie wymagania stawiane przez odbiorców, jego czystość wynosi 99,98 %, a siarka w formie granulowanej ma bardzo niską wilgotność.

Siarkę, w zależności od potrzeb sprzedajemy w postaci płynnej lub granulowanej, bezpośrednio do samochodu Klienta, lub zapakowaną w tzw. big bag. W sąsiedztwie zakładu znajduje się bocznica kolejowa, co pozwala nam transportować surowiec drogą torową do terminalu w Gdańsku, skąd możemy wysłać go statkiem do odbiorców na całym świecie.

Zakład Basznia II jest drugą na świecie czynną kopalnią stosującą metodę podziemnego wytopu surowca. Polega ona na wtłoczeniu do złoża siarki wody rozgrzanej do 165 ⁰C. Poddana wysokiej temperaturze kopalina staje się płynna, co z wykorzystaniem sprężonego powietrza pozwala odbierać ją na powierzchni ziemi. Ostatni etap przeróbki siarki to granulacja. Powstający w ten sposób, gotowy do sprzedaży produkt jest transportowany przenośnikami taśmowymi na plac magazynowy.

Podczas produkcji stosujemy nowoczesny i energooszczędny proces uzdatniania, podgrzewania i przygotowania wody technologicznej oraz zamknięty obieg wód złożowych – to technologie bezpieczne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

W pierwszej fazie produkcji planujemy wydobycie na poziomie 200 tysięcy ton siarki rocznie. W nowoczesnym zakładzie w Baszni zatrudniamy prawie 100 osób, zarówno doświadczonych górników, jak i młodych inżynierów.

Chcesz kupić siarkę Grupy PBI?
Skontaktuj się z nami!

Wojciech Banaś

tel. +48 734 489 966

wojciech.banas@grupapbi.eu