Wymagająca realizacja betonowania mostu na S4

W PBI Beton, PBI Technologie oraz PBI Logistyka rozpoczęliśmy rok od wymagającej realizacji betonowania dla jednego z kluczowych klientów, Mota-Engil Central Europe S.A. Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach której powstaje most nad rzeką Kamienna. Budowany obiekt mostowy o długości całkowitej 97 metrów będzie architektonicznie nawiązywał do istniejącej kładki na rzece Kamienna, wykonany będzie jako jednoprzęsłowy podwieszony do pylonu o wysokości 27 metrów.
W realizacji zastosowano beton klasy C50/60 o właściwościach XC4, XD3, XF4, XA1, o konsystencji S4, oraz dodatkowych właściwościach, takich jak głębokość penetracji wody na poziomie 60 mm i mrozoodporność F200.
Chcemy wyrazić nasze podziękowania dla naszego kontrahenta z sektora domieszek chemicznych, MC-Bauchemie Polska, a także wszystkich osób nadzorujących stałą jakość mieszanki betonowej oraz dostawę materiałów.
Podziękowania za profesjonalizm i wyjątkową współprace przy tej wymagającej inwestycji kierujemy w stronę Mota – Engil Central Eurpe. Zaangażowanie i profesjonalizm naszych partnerów wpływają pozytywnie na pomyślny przebieg projektu.