Grupa PBI jest partnerem wyjątkowych wydarzeń. W 2023 roku Tarnobrzeg obchodzi 70. rocznicę wydobycia siarki w okolicach miasta. Inicjatywę uczczenia tegorocznych obchodów siarkowych w Tarnobrzegu podjęły dwa podmioty: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu. Rok pamięci górników i pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego to wyjątkowy czas, który został ustanowiony decyzją Rady Miasta Tarnobrzega z okazji przypadającej w 2023 roku rocznicy odkrycia złóż siarki oraz 60. rocznicy zawiązania tarnobrzeskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.

W ramach wydarzenia w minioną sobotę odbyło się uroczyste spotkanie górników z mieszkańcami miasta. Ten miły, towarzyski akcent był wyrazem wdzięczności wobec tych, którzy przez lata poświęcali się trudnej, ale niezwykle ważnej pracy na rzecz rozwoju miasta. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15, po złożeniu kwiatów przy pomniku prof. Stanisława Pawłowskiego odkrywcy złóż siarki. Następnie przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej odbył się przemarsz na główny plac miasta, a następnie pokaz ceremoniału górniczego. Dla najmłodszych gości wydarzenia Grupa PBI na Placu Bartosza Głowackiego przygotowała wiele atrakcji, w tym zabawy z udziałem animatorów. Partnerstwo Grupy PBI w cyklu wydarzeń towarzyszących obchodom nie jest przypadkowe. Spółka Polska Siarka należąca do Grupy PBI jest jednym z dwóch przedsiębiorstw w Polsce i na świecie, kontynuujących wydobycie siarki metodą podziemnego wytopu. Akces w tego typu wydarzeniach nawiązujących do tradycji wydobycia siarki wskazuje na nasze zaangażowanie w ten ważny temat, związany z tym perspektywicznym dla naszej spółki surowcem.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych wyjątkowych obchodach.
Razem uczciliśmy historię, tradycję i trud pracy przeszłych pokoleń, dzięki którym powstały trwałe fundamenty rozwoju regionu tarnobrzeskiego.