Nagroda Novator 2023 dla Kopani Dolomitu

Innowacja i współpraca są dla Grupy PBI podstawą efektywnego działania. Aktywność w tym obszarze jest zauważana i doceniania, co przynosi dużą satysfakcję i motywuje do działania.

16 maja 2024 r. w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach miało miejsce wręczenie nagród Novator 2023. Siedemnasta edycja tego wyjątkowego dla biznesu wyróżnienia zgromadziła przedstawicieli wielu branż zaangażowanych w rozwój województwa świętokrzyskiego. Wyróżnienie w kategorii współpraca nauka – przemysł trafiło do Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego Kraków i Kopalni Dolomitu S.A.
Sandomierz. Doceniony został projekt „AGROMIT S – nawóz mineralny” poprawiający parametry fizyczne i biologiczne gleb. Kapituła nagrody zwróciła szczególną uwagę na innowacyjny sposób wytwarzania nawozu, na wykorzystanie naturalnych surowców, przetworzonych, efektywnie dobranych i skoncentrowanych w wyjątkowym produkcie, którym jest AGROMIT S.

Wyróżnienie dla nawozów siarkowych

Nagrodę na ręce Przemysława Bokwy Prezesa Grupy PBI przekazał Cezary Tkaczyk Prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przewodniczący kapituły konkursu.

Prezes Przemysław Bokwa w poniższych słowach relacjonuje przyznanie tego ważnego wyróżnienia: – Z ogromną radością i dumą informujemy, iż w dniu wczorajszym otrzymaliśmy nagrodę, które przyznała nam Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach za nasz projekt pt. „AGROMIT S z mikroelementami – mineralny nawóz granulowany, wieloskładnikowy oraz sposób jego wytwarzania”. To dla nas niezwykle ważne wyróżnienie, potwierdzające znaczenie współpracy biznesu z jednostkami naukowo-badawczymi. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Kapitule Konkursu Novator 2023 za wysoko ocenę naszego projektu. To dla nas motywacja do dalszego rozwijania innowacyjnych rozwiązań oraz kontynuowania naszej misji tworzenia produktów, które nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale także przyczyniają się do postępu w dziedzinie rolnictwa i ochrony środowiska.

Chcielibyśmy również wyrazić swoją wdzięczność jednostce naukowo-badawczej – Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy tym projekcie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie całego zespołu Centrum Innowacji odegrały kluczową rolę w osiągnięciu tego sukcesu. Niniejszym zobowiązujemy się kontynuować naszą misję tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą przyczyniać się do rozwoju naszej branży oraz wpłyną na rozwój naszego regionu.

W tegorocznej edycji konkursu wręczono statuetki w pięciu kategoriach. W gronie laureatów znalazły się trzy firmy z regionu, które wdrożyły innowacyjne projekty inwestycyjne. Wyróżnienia specjalne oprócz kategorii, w której doceniona została współpraca Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego Kraków i Kopalni Dolomitu S.A. Sandomierz, wręczono w kategoriach: „Lider innowacyjności” i „Animator gospodarki”. Przyznany został także tytuł „Młody Novator”, Prestiż nagrody, która trafiła do naszej filmy podnoszą także jej patroni: Prezes Urzędu Patentowego RP, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.