Dla 𝗚𝗿𝘂𝗽𝘆 𝗣𝗕𝗜 niezwykle ważne jest zaangażowanie w 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘆 𝗲𝗱𝘂𝗸𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲. Dlatego uczestniczyliśmy w ostatnim czasie w szeregu wydarzeń edukacyjnych. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem krótkim podsumowaniem naszej aktywności w tym zakresie.

▶ Spotkanie w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu dotyczące objęcia patronatem profilu technik budowy dróg

13 marca 2024 roku odbyło się spotkanie dotyczące reaktywacji kierunku technik budowy dróg. W rozmowach udział wzięły: Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Renata Tomaka – Pasternak – dyrektor ZSDGiL oraz Katarzyna Socha – dyrektor ds. personalnych Grupy PBI. Rozmowy dotyczyły współpracy i objęcia patronatem klasy o profilu technik budowy dróg przez PBI Infrastruktura S.A.

▶„Dziś uczeń, jutro student” – wizyta uczniów w kopalni w Wymysłowie

14 marca w Wymysłowie mieliśmy przyjemność gościć uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie. Wizyta była częścią projektu realizowanego we współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Uczniowie poznali działalność i funkcjonowanie Grupy PBI. Nasi pracownicy przybliżyli młodym ludziom najważniejsze zasady BHP obowiązujące na terenie naszej kopalni w oraz zakładu produkcyjnego kostki brukowej Pebia. Kierownik kopalni opowiedział o procesie wydobycia kruszywa, uczniowie mogli zobaczyć i dowiedzieć się więcej o kluczowych etapach produkcji, które często pozostają poza zasięgiem codziennych zajęć szkolnych. Na zakończenie wizyty uczniowie mieli okazję poznać proces produkcji kostki brukowej Pebia. Ten element pobytu na terenie zakładu miał na celu, nie tylko zapoznanie ich z technologią, ale również otworzył szansę na wnikliwe zrozumienie tego, jak różnorodne dziedziny; takie jak chemia, biologia czy inżynieria, łączą się w praktyce przemysłowej.

▶ Dzień Otwarty w Zespole Szkół-Drogowo Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu – prezentacja Grupy PBI, jako dobrego pracodawcy

21 marca uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym, podczas którego mieliśmy okazję przedstawienia możliwości zatrudniania, jak również rozwoju zawodowego w strukturach PBI Infrastruktura S.A. po ukończeniu klasy na kierunku technik budowy dróg. Grupę PBI reprezentowali: Katarzyna Socha oraz nasi pracownicy, absolwenci szkoły, tj. Rafał Janda, Łukasz Lichończak, Radosław Przepłata, którzy opowiadali o tym jak po ukończeniu szkoły potoczyła się ich kariera zawodowa.

▶ Grupa PBI na Targach Pracy i Praktyk na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach

26 marca wzięliśmy udział w Targach Pracy i Praktyk na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie prezentowaliśmy naszą firmę oraz możliwości zatrudnienia dla studentów i absolwentów. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w rozwój edukacji zawodowej oraz współpracy z uczelniami.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tych ważnych wydarzeniach. Dzięki edukacji – Razem możemy więcej!